Najpierw pomógł, potem okradł. Mieszkaniec Puław odpowie za rozbój na 90-latku

i

Autor: KPP Puławy

POLICYJNE

Najpierw pomógł, potem okradł. Mieszkaniec Puław odpowie za rozbój na 90-latku

2024-02-26 13:05

90-letni mieszkaniec Puław, mający problemy z poruszaniem się, poprosił 37-latka o pomoc w dojściu na przystanek autobusowy. Mężczyzna co prawda zaprowadził seniora w miejsce docelowe, ale po dotarciu w nie zażądał zapłaty za swoją pomoc. Gdy usłyszał odmowę, zaczął szarpać 90-latka i finalnie ukradł mu portfel oraz klucze do mieszkania.

Do zdarzenia doszło w piątkowy (23 lutego) wieczór na jednym z puławskich osiedli. 90-letni mieszkaniec miasta poszedł na zakupy spożywcze do jednego ze sklepów. Gdy z niego wyszedł, poprosił stojącego przed budynkiem 37-latka o pomoc w dojściu na przystanek, ze względu na swoje problemy z poruszaniem się. Puławianin zareagował na prośbę starszego mężczyzny i zaprowadził go w miejsce docelowe, ale gdy w nie dotarli okazało się, że jego pomoc nie była bezinteresowna. Pomocnik zażądał za nią zapłaty, a gdy usłyszał odmowę, to zaatakował 90-latka.

– Agresor chwycił go za ramiona, odepchnął na ławkę, a następnie napierając na niego swoim ciałem szarpał go, aby dostać pieniądze. W pewnym momencie wyjął seniorowi z kieszeni portfel z pieniędzmi, dokumentami, kartą do bankomatu oraz kluczami do mieszkania i uciekł – relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Podali się za policjantów i sterroryzowali rodzinę. Sprawcy rozboju zatrzymani

Sprawa została zgłoszona na policję, a mundurowi szybko namierzyli sprawcę rozboju. 37-latek usłyszał już zarzut i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Za popełniony czyn grozi mu do 15 lat więzienia.

Zobacz także: Na te marki samochodów polują złodzieje w woj. lubelskim! Zobacz, co jest na liście!