Bolała ją lewa ręka, a lekarze zoperowali prawą. Sprawą zajmuje się zamojska prokuratura

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Medycyna

Bolała ją lewa ręka, a lekarze zoperowali prawą. Sprawą zajmuje się zamojska prokuratura

2024-02-26 12:26

74-letnia pacjentka poszła do szpitala z rozpoznaniem zespołu cieśni lewego nadgarstka. Lekarze jednak z operowali drugą dłoń. Zamojska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie narażenia pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez personel medyczny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

Kobieta skarżyła się na ból w lewej ręce. 74-latka trafiła do hrubieszowskiego szpitala z rozpoznaniem zespołu cieśni lewego nadgarstka, który utrudniał jej normalne funkcjonowanie. Kobieta szukała pomocy w różnych szpitalach, gdyż w wielu placówkach był bardzo długi czas oczekiwania. Miejsce jednak znalazło się w hrubieszowskiej lecznicy.

Zabieg przebiegł w pełnej narkozie. Pacjentka jednak po przebudzeniu przeżyła prawdziwy szok!

- Pełnomocnik 74-latki poinformował prokuraturę, iż pokrzywdzona miała skierowanie na wykonanie zabiegu zespołu cieśni nadgarstka strony lewej, tymczasem doszło do błędu polegającego na tym, że lekarz niezasadnie zoperował nie tę rękę, którą powinien — poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zamościu Anna Rębacz.

Gala PZB Suzuki Boxing Night 27 w Lublinie

Obecnie została zgromadzona dokumentacja medyczna z leczenia pokrzywdzonej. Przesłuchiwany jest personel medyczny.

- Nie przedstawiono jeszcze nikomu zarzutów. Gromadzony jest materiał dowodowy, który będzie odpowiedni i wystarczające do zasięgnięcia opinii z zakresu błędu medycznego. Obecnie trwa śledztwo, które zmierza do ustalenia, kto i w jaki sposób, nie dopełnił swoich obowiązków w sposób należyty – dodaje Rębacz.

Czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.  

Zobacz także: To najdalsza obserwacja Tatr z terenu Polski w historii! Nowy rekord padł na Lubelszczyźnie