Najbliższy weekend w Lublinie będzie bardzo sportowy!

2022-09-28 12:52
Najbliższy weekend w Lublinie będzie bardzo sportowy!
Autor: unsplash.com

Najbliższy weekend w Lublinie szykuje się bardzo sportowy! Mieszkańcy będą mieli okazję zarówno do kibicowania, jak i sprawdzenia swoich sportowych umiejętności. W najbliższych dniach w naszym mieście odbędą się zawody pływackie oraz biegowe dla najmłodszych, młodzieżowy turniej siatkarski, czy test Coopera.

– Wiele z weekendowych wydarzeń to zawody młodzieżowe, dlatego szczególnie zachęcamy do tego najmłodszych mieszkańców Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Test Coopera – sprawdź się!

Sportowy weekend rozpocznie się testem Coopera na Stadionie Lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich. W piątek (30 września) i sobotę (1 października) zainteresowani mieszkańcy Lublina będą mieli możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej.

Każdy, kto weźmie udział w teście, otrzyma butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat, a dla pierwszych 100 uczestników przewidziano drobne upominki. Biegi zaplanowano co 30 minut, w grupach 20-osobowych. W piątek (30 września) pierwszy bieg rozpocznie się o godz. 9.00, zaś ostatni o 15.30, natomiast w sobotę (1 października) test rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy biegiem o godz. 19.30.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Jego celem jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej.

Turniej Nadziei Olimpijskich

W dniach 1-2 października w hali Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy ul. Konstantynów 1G odbędzie się XXVII Turniej Nadziei Olimpijskich w piłce siatkowej dziewcząt.

To cykliczna impreza organizowana nieprzerwanie od 1996 roku, której celem jest skonfrontowanie umiejętności sportowych zawodniczek oraz wyłonienie najbardziej utalentowanych z nich do dalszych etapów szkolenia.

W turnieju udział wezmą dziewczęta z klubów z całego województwa lubelskiego urodzone w roku 2008 i w latach następnych.

Przez 2 dni zostanie rozegranych 26 meczów. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (1 października) o godz. 10.00.

Zawody pływackie

Tego samego dnia, 1 października, o godz. 9.00, odbędą się kolejne zawody pływackie z cyklu „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Na Aqua Lublin swoje umiejętności pływackie zaprezentują młodzi zawodnicy podzieleni na 7 kategorii wiekowych (od 7-latków do kategorii „Open: 14 rok życia i starsi”).

Jest to największa tego typu impreza w województwie lubelskim. W tej edycji wydarzenia udział weźmie 645 zawodników z 19 klubów z Polski i Ukrainy.

Dziecięca Liga Biegowa

Natomiast w niedzielę (2 października) zapraszamy do kibicowania podczas Dziecięcej Ligi Biegowej. Zawody będą odbywały się na Stadionie Lekkoatletycznym od godz. 14.00. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 200 uczestników. Zawodnicy wystartują w biegach, w zależności od kategorii wiekowej, na dystansach: 60m (najmłodsi), 100m, 200m, 300m i 400m (najstarsi).

„Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie”

Do piątku (30 września) na obiektach sportowych lubelskich uczelni odbywają się rozgrywki „Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie”. Zawody skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wydarzenie ma na celu promocję lubelskich uczelni, nowoczesnych kierunków oraz akademickich ośrodków sportowych w Lublinie. Rozgrywki odbywają się w formie jednodniowych turniejów w dyscyplinach: ergometr wioślarski, futsal, koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, tenis stołowy, unihokej.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie AZS Lublin.

Wielka feta na Z5! Motor Lublin drużynowym Mistrzem Polski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE