Lubicie aktywny wypoczynek? W Krasnymstawie powstała nowa przystań kajakowa

2022-09-28 11:26
Przystań kajakowa Krasnystaw
Autor: internet / fot. UM Krasnystaw

Jeśli lubicie sporty wodne, to na pewno ucieszy Was fakt, że w Krasnymstawie powstała nowa przystań kajakowa. Dzięki nowej przystani kajakarze będą mieli ułatwiony dostęp do podziwiania zarówno rzeki Wieprz, jak i samego miasta. Więcej o nowej atrakcji na Lubelszczyźnie dowiecie się z artykułu.

Nowa przystań kajakowa na rzece Wieprz

Jeśli lubicie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, to warto wybrać się na spływ kajakowy. Ta forma wypoczynku jest nadal jedną z tańszych opcji na aktywne spędzenie kilku godzin lub dni. Z roku na rok przybywa przedsiębiorców trudniących się wypożyczaniem kajaków. Żeby ułatwić kajakarzom dostęp do urokliwych rzek Lubelszczyzny wiele miast decyduje się na budowanie specjalnych przystani i miejsc, w których można bezpiecznie wejść do wody. Urząd miasta w Krasnymstawie właśnie otworzył taką właśnie przystań i wygląda ona bardzo atrakcyjnie.

Przystań została wybudowana w centrum miasta przy ulicy Zaułek Nadrzeczny, z lokalizacją w zatoce rzeki Wieprz pomiędzy ulicami Mostową i Gawryłowa. Prace budowlane na tym terenie prowadzone były od lutego do sierpnia. W ramach inwestycji powstała zatoka z miejscem do wodowania i wyciągania kajaków, slipem dla łodzi ze schodami zejściowymi do wody. Brzeg zatoki został zabezpieczony murem oporowym z gabionów. Powierzchnia przystani wynosi 95 m², a długość zatoki to 63 m. Jak informuje Urząd miasta w Krasnymstawie głównym celem projektu jest zachowanie i zrównoważone wykorzystanie potencjału rzeki Wieprz w celu zwiększenia atrakcyjności miasta i regionu, co ma przełożyć się na rozwój turystyki i stworzyć dodatkowe miejsca pracy.

Nowa przystań w Krasnymstawie to miejsce, w którym warto zacząć lub zakończyć swoją kajakową wyprawę na rzece Wieprz. Bliska lokalizacja do centrum miasta powoduje, że przy okazji można odwiedzić m. in. zabytkowe centrum.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE