Na uczelniach dalej zdalnie. Są jednak wyjątki

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/jarmoluk

Na uczelniach dalej zdalnie. Są jednak wyjątki

2021-02-13 7:02

W semestrze letnim lubelscy studenci dalej będą uczyli się zdalnie. Tylko na niektórych kierunkach studiów będą mogli wrócić do stacjonarnego nauczania. Tak będzie, np. na największej uczelni w naszym mieście.

- Kształcenie na UMCS w zbliżającym się semestrze realizowane będzie z zastosowaniem metod i technik kształcenia na odległość - mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. - W naszej uczelni dopuszcza się realizację w trybie tradycyjnym niektórych zajęć praktycznych, w szczególności laboratoriów, seminariów, praktyk zawodowych czy zajęć terenowych, a także prac naukowych lub badań koniecznych do przygotowania prac dyplomowych, bądź zaliczeniowych. Dopuszcza się także realizację zajęć w formie hybrydowej.

Podobnie będzie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Przyrodniczym i Politechnice Lubelskiej.

Natomiast Uniwersytet Medyczny w Lublinie już w listopadzie rozpoczął powrót do nauczania stacjonarnego i jest ono systematycznie wdrażane.

- Ostatnie roczniki kierunków lekarskiego jak i lekarsko-dentystycznego ani na moment nie przerwały tych zajęć kontaktowych - mówi Wojciech Brakowiecki, rzecznik uczelni. - Jeżeli chodzi o pozostałe kierunki nauczania, to bardzo wnikliwie obserwowana jest sytuacja epidemiczna. Te kierunki i te przedmioty, które mogą być realizowane w formie kontaktowej już są przywracane, a te, które dalej mogą być kontynuowane w praktyce zdalnej na razie tak będą utrzymane.

Dalsze decyzje co do powrotu studentów Uniwersytetu Medycznego na uczelnię będą podejmowane w oparciu o sytuację epidemiczną w kraju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE