Zniszczona Czarcia łapa w Lublinie

i

Autor: Policja Lubelska Zniszczona "Czarcia łapa" w Lublinie

Mężczyzna zniszczył „Czarcią łapę” znajdującą się w parku przy Centrum Kultury

2021-11-16 13:24

Wczorajszej nocy policjanci z Lublina otrzymali wiadomość o osobie niszczącej instalację artystyczną na Placu Kaczyńskiego. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który niszczył umieszczoną w parku instalację. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna najwidoczniej nie jest fanem sztuki, bo nie było to jego pierwsze tego typu wykroczenie.

Wandal w lubelskim parku

Wykonana z żywicy epoksydowej czerwona dłoń oplatająca drzewo w parku koło Centrum Kultury to instalacja artystyczna typu site-specific, która otrzymała swoją swojską nazwę: Czarcia Łapa. Pomysłodawcą rzeźby jest Kamil Filipowski z Centrum Kultury. Niestety ten ciekawy projekt najwidoczniej nie przypadł do gustu 37-letniemu mieszkańcowi Lublina. Mężczyzna został aresztowany na gorącym uczynku, kiedy, to będąc pod wpływem alkoholu dewastował instalację. Jak się okazało mężczyzna ten dopuścił się uszkodzenia tej instalacji już po raz drugi.

Do pierwszej próby zniszczenia „Czarciej łapy” doszło we wrześniu. W związku z popełnionymi wykroczeniami 37-latek usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia i przyznał się do popełniania zarzucanych mu czynów. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Za zniszczenie „Czarciej łapy” mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwszy w Lublinie Park Iluminacji