Mateusz Kasiak - Dziennikarz Medyczny Roku 2021

i

Autor: Fot. Justyna Dominik

Mateusz Kasiak z nagrodą w konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku 2021”

2022-01-25 13:04

Redaktor Mateusz Kasiak z portalu eska.pl i Radia Eska został laureatem I miejsca w prestiżowym ogólnopolskim konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku 2021” w kategorii INTERNET. Celem plebiscytu jest docenienie dziennikarzy, którzy dzięki swojej pracy i profesjonalizmowi edukują polskie społeczeństwo w zakresie zdrowia.

Mateusz Kasiak z nagrodą w konkursie „Dziennikarz Medyczny Roku 2021”

Mateusz Kasiak został wyróżniony m.in. za teksty poświęcone problematyce pocovidowej rehabilitacji Polaków, aferze szczepionkowej w lubelskich szpitalach, profilaktyce i sposobom walki z pandemią COVID-19, funkcjonowaniu i niewydolności systemu ochrony zdrowia w czasie pandemii. Laureatką tytułu „Dziennikarza Medycznego Roku 2021” w Kategorii INTERNET jest red. Adrianna Otręba z TVN 24 GO. Jurorzy złożeni z lekarzy i dziennikarzy przeanalizowali w tym roku rekordową liczbę 778 materiałów 117 autorów.

W pozostałych kategoriach docenieni zostali także inni lubelscy dziennikarze. W kategorii PRASA 4 miejsce uzyskała red. Katarzyna Prus z Dziennika Wschodniego. W kategorii RADIO 2 miejsce zdobyli red. Anna Gmiterek-Zabłocka z TOK FM i red. Wojciech Brakowiecki z Polskiego Radia Lublin. Z kolei wyróżniony został red. Marek Skowronek z Akademickiego Radia Centrum UMCS. W kategorii TELEWIZJA laureatką III miejsca jest red. Anna Kurzępa z TVP Lublin.Konkurs odbył się po raz 13 podczas noworocznej wideokonferencji w Warszawie. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów!

WOŚP - ESKA licytacja G20
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE