Lublin: Taki widok rozpościera się ze szczytu nowego budynku SPSK nr 1! [GALERIA]

2022-07-01 13:44
Taki widok rozpościera się z lądowiska dla helikopterów na szczycie nowego budynku SPSK nr 1 w Lublinie
Autor: Anna Guzowska / SPSK nr 1 w Lublinie Taki widok rozpościera się z lądowiska dla helikopterów na szczycie nowego budynku SPSK nr 1 w Lublinie

Zakończył się pierwszy etap powstawania nowego budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Oznacza to, że można już podziwiać widok z poziomu lądowiska dla helikopterów. Zobaczcie, jak wygląda Lublin z dachu SPSK nr 1!

W większości wykonano już robot murowe, tynki, gładzie, okładziny ścienne sal operacyjnych, montaże stolarki okiennej i drzwiowej, prace elewacyjne wraz z montażem elementów fasady zielonej, zamontowano bramy, kurtyny p.poż., żaluzje zewnętrzne, zamontowano windy (niektóre z nich służą dla potrzeb transportowych budowy).

Lądowisko na SPSK1 w Lublinie

Wiemy także jaki widok rozpościera się z poziomu lądowiska dla helikopterów na szczycie budynku! Sprawdźcie naszą galerię:

Już wkrótce w tym miejscu będą lądować helikoptery z pacjentami w najcięższych stanach. Będą oni transportowani specjalną windą. Będą zwożeni albo do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego albo do właściwej kliniki zabiegowej. Ukończenie budynku planowane jest na październik 2022 roku, potem będzie czas na doposażanie budynku oraz meblowanie. Pierwszego pacjenta przyjmiemy w 2023 roku - mówi Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK nr 1 w Lublinie.

Czyja to piosenka? Sprawdź czy odgadniesz wykonawcę po samym tytule!

Pytanie 1 z 10
Piosenkę "Lepiej mieć" śpiewa:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE