Rekrutacja do przedszkoli w Lublinie

i

Autor: Pixabay Rekrutacja do przedszkoli w Lublinie

Lublin: Dziś rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych [Ważne daty!]

2021-03-01 12:06

Z początkiem marca w Lublinie rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W placówkach publicznych i przedszkolach niepublicznych funkcjonujących na zasadach placówek publicznych jest 10 355 miejsc dla dzieci. Poniżej garść ważnych informacji dla rodziców.

Spis treści

  1. Nabór dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
  2. Dwuetapowa rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
  3. Ważne terminy rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Nabór dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Rekrutacja najmłodszych dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Lublinie startuje 1 marca. Miasto Lublin przygotowało 10 355 miejsc w tych placówkach dla dzieci z Lublina. Rodzice mają czas na złożenie wniosków do 12 marca do godz. 15:00.

Oferta edukacyjna Miasta Lublin w zakresie edukacji przedszkolnej jest bardzo szeroka. Łącznie obejmuje 68 przedszkoli oraz 36 oddziałów przedszkolnych w 22 szkołach podstawowych. Są wśród nich placówki o charakterze integracyjnym, specjalnym, z oddziałami integracyjnymi oraz z edukacją prowadzoną w systemie Montessori. We wszystkich miejskich placówkach i tych funkcjonujących na zasadach placówek publicznych przygotowaliśmy na zbliżający się rok szkolny ponad 10,3 tys. miejsc, zaś dodatkowe 5,6 tys. miejsc oferują placówki prowadzone przez podmioty prywatne. Łącznie w lubelskich przedszkolach zostały przygotowane miejsca dla 16 tysięcy dzieci w wieku przedszkolnym – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty.

Dwuetapowa rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Rekrutacja odbywa się na wniosek rodziców i składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie pod uwagę brane są kryteria ustawowe, które uwzględniają potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną czy zdrowotną. W drugim etapie pod uwagę bierze się kryteria gminne, uwzględniające zakres społecznych potrzeb rodziny.

Rodzice mogą wybrać maksymalnie siedem placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez miasto Lublin. We wniosku zaznaczają je w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. Ważne! O przyjęciu NIE DECYDUJE kolejność zgłoszeń.

Ważne terminy rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Rodzice skopiujcie sobie ten harmonogram:

  • od 1 marca od godz. 8:00 do 12 marca do godz:15:00 – składanie wniosku wraz z załącznikami
  • 12 kwietnia godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
  • od 12 kwietnia od godz. 12:00 do 16 kwietnia do godz. 15:00 – potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia
  • 19 kwietnia godz. 12:00 - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Szczegółowe informacje na temat przyjęć do przedszkoli oraz terminy związane z odwołaniami można znaleźć na stronie lublin.eu.

Raport z Anteny 24.02
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE