Lublin: Innowacyjna operacja na dwoje oczu [GALERIA]

2021-06-23 9:36

Lubelscy okuliści wykonali innowacyjną operację. Dzięki technologii 3D mogli zoperować dwoje oczu pacjentowi w podeszłym wieku, który nie chodzi, nie słyszy. Zaćma spowodowała także, że nie widział.

- Była to trudna do zoperowania zaćma - mówi prof. Robert Rejdak, szef Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie. - Została do tej operacji wykorzystana technika 3D, która w bardzo istotny sposób poprawia bezpieczeństwo, precyzję tej operacji. Tego typu zabiegi, czyli obuoczne u osób, które wymagają takiej operacji ze względu na stan ogólny, są w tej chwili w Klinice Okulistyki Ogólnej rozwijane, oczywiście też w oparciu o najnowsze technologie operacyjne.

Lubelscy okuliści już w ubiegłym roku jako pierwsi w Polsce i w Europie zaczęli wykorzystywać technologię 3D w operacjach zaćmy. Taka chirurgia trójwymiarowa prawdopodobnie zastąpi konwencjonalne metody wykorzystywane do leczenia zaćmy.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE