Lublin gotowy na święta! Świąteczne iluminacje już zdobią centrum miasta. Zobacz!

2022-12-23 14:26

Jest już 13-metrowa choinka, „Gwiazdozbiór” na Starym Mieście, przystrojone latarnie na deptaku i tematyczne instalacje. 6 grudnia, czyli w pierwszy dzień lubelskiego Festiwalu Bożego Narodzenia, oficjalnie odpalono miejskie świąteczne iluminacje w centrum Lublina. Zobaczcie zdjęcia!

W Mikołajki (6 grudnia) na placu Łokietka w Lublinie uroczyście odpalono miejską iluminację świąteczną. Podczas wydarzenia nie zabrakło dzieci z lubelskich szkół i przedszkoli oraz samego świętego Mikołaja! Rozpoczynający się w ten sposób Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie uświetnili swoją obecnością także członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, którzy zaprosili zgromadzonych do wspólnego kolędowania.

– Zaczynamy Festiwal Bożego Narodzenia, taki magiczny czas w ciągu roku, kiedy będziemy spotykać się na spacerach i nie tylko, będziemy podziwiać iluminacje świąteczne, ale także zapraszać do różnych aktywności, do pieczenia pierników, czy do tego, by wspólnie kolędować – zapowiadała podczas mikołajkowego odpalenia miejskich iluminacji świątecznych Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie będzie trwał przez blisko dwa miesiące. 

Świąteczne iluminacje w Lublinie. W jakich godzinach można je podziwiać? 

Jak już informowaliśmy, w związku z poszukiwaniem oszczędności przez miasto, w tym roku zmianie ulegnie działanie miejskiej iluminacji świątecznej. 

– Będzie ona włączona od zapadnięcia zmroku do godz. 24, a w okresie od 23 grudnia br. do 1 stycznia 2023 r. czas jej świecenia zostanie wydłużony do godz. 2 – informowała nas kilka dni temu Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Z kolei iluminacje, jakie zawisły na latarniach wzdłuż lubelskiego deptaka, będą się świecić w tych samym godzinach co one, bo „są zasilane energią z tego samego źródła”, natomiast znajdujący się na Starym Mieście „Gwiazdozbiór” przez cały czas będzie podświetlany od ok. godz. 15:30 do 2.

Zobaczcie w powyższej galerii, jak wygląda Lublin w świątecznej odsłonie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE