Lublin otulony włóczką na Mikołajki. Na ulicach miasta pojawiły się czerwone czapeczki! [ZDJĘCIA]

2022-12-06 14:06

Grupa Otulanie Włóczką po raz kolejny udekorowała Lublin na Mikołajki. Czerwone czapeczki zagościły m.in. na słupkach w centrum miasta. Zadbano także o to, by nie było zimno koziołkowi Onufremu. Mamy zdjęcia!

Już po raz siódmy w historii 6 grudnia przy ulicach w centrum Lublina zaroiło się od czerwonych czapeczek, które zostały rozmieszczone na słupkach odgradzających jezdnię od chodników, przy stojakach rowerowych, a nawet na niektórych koszach. Dodatkowe dekoracje można zauważyć także w okolicach Urzędu Miasta. Oprócz tego, mikołajkową czapką i szalikiem otulona została stojąca na schodach prowadzących do lubelskiego ratusza rzeźba koziołka Onufrego, a tuż przy nim pojawiła się także symboliczna choinka z włóczki.

Za tak przystrojone miasto odpowiada grupa Otulanie Włóczką. Przygotowane przez nich ozdoby były rozkładane w poniedziałkowy wieczór po to, by już od samego rana w Mikołajki ozdobić Lublin. Tym razem na ulicach naszego miasta pojawiło się aż 464 sztuk czerwonych czapeczek. To rekord!

„Mamy nadzieję, że nasza najbardziej ulotna akcja otuli Was ciepłem w ten dzień” – czytamy na facebookowym fanpage’u grupy Otulanie Włóczką.

Grupa Otulanie Włóczką swoje projekty wykonuje całkowicie za darmo. W tym roku po raz trzeci na ulice Lublina wyjechał także mikołajkowy trolejbus, w którym również można podziwiać ich prace.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE