Lublin coraz bardziej popularny wśród młodych turystów

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Lublin coraz bardziej popularny wśród młodych turystów

2022-02-08 16:26

Młodzi ludzie coraz chętniej odwiedzają Lublin. Tak wynika z danych zebranych przez ratusz. W minionym roku wzrosła liczba osób poniżej 35 roku życia, które przyjechały do naszego miasta. Stanowili 36 procent wszystkich turystów, podczas gdy w 2020 roku, większość odwiedzających Lublin były to osoby powyżej 36 roku życia.

- 2021 roku był czasem wyjątkowo trudnym dla turystyki - mówi Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin. - Przez pierwsze pięć miesięcy mieliśmy do czynienia z twardym lockdownem. Hotele i restauracje nie mogły przyjmować gości. Instytucje kulturalne były pozamykane dla odwiedzających. W rezultacie w minionym roku Lublin odwiedziło 388 tysięcy turystów w stosunku do 447 tysięcy w 2020 roku. Najliczniejszą grupą w 2021 roku były osoby pomiędzy 21 a 25 rokiem życia. Stanowili oni aż 20 procent wszystkich turystów. Nasze dane wskazują również na rosnącą popularność takich miejsc jak Plac Litewski, Plac Teatralny i CSK.

To dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest precyzyjne ustalenie liczby osób, które odwiedziły Lublin. Dane zbierane są na podstawie geolokalizacji urządzeń mobilnych turystów.