Lublin: Chodniki na Lubartowskiej przestaną straszyć [WIDEO]

2021-08-13 11:30
Ulica Lubartowska w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Ulica Lubartowska w Lublinie

Porozbijane i dziurawe płyty chodnikowe wzdłuż ulicy Lubartowskiej w Lublinie wkrótce doczekają się wymiany. Ruszył już remont tamtejszych chodników. Potrwa do połowy września i jak słusznie domyślają się kierowcy – pojawiły się utrudnienia w ruchu. Sprawdźcie szczegóły!

Płyty chodnikowe na ul. Lubartowskiej w Lublinie czasy świetności mają już dawno za sobą. Dlatego przyszedł najwyższy czas na ich wymianę. Na szczęście za nieco ponad miesiąc, w tamtym rejonie miasta będziemy chodzili po nowych, odświeżonych chodnikach.

Ruszył remont chodników na ul. Lubartowskiej w Lublinie

Lubelski Ratusz przekazał już teren prac wykonawcy, a ten przystąpił do remontu chodników. Ma potrwać do połowy września.

Realizowane prace drogowe na ul. Lubartowskiej poprawią komfort i bezpieczeństwo poruszania się w centrum miasta. Odnowa chodników na tej ulicy z pewnością wpłynie również na estetykę tej zabytkowej części miasta. Rozpoczęcie robót przy ul. Lubartowskiej to realizacja przyjętego na ten rok budżetu w zakresie remontów. To jedna z 25 lokalizacji na terenie miasta, wzdłuż której w okresie wakacyjnym odnowiona zostanie przestrzeń przeznaczona dla ruchu pieszego. Łączna kwota środków zarezerwowana na tegoroczne remonty chodników to około 2 mln zł – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Remont chodników na ul. Lubartowskiej dotyczy fragmentu od al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Bajkowskiego (czyli na tyłach Urzędu Miasta). Jak dokładnie zmieni się tamtej rejon miasta?

Zakres remontu obejmuje wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na części pasa drogowego przeznaczonej dla pieszych. Chodniki dostaną nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50x50 cm, zaś zjazdy oraz miejsca postojowe powstaną z kostki betonowej brukowej. Na całej długości remontowanego chodnika nastąpi także wymiana krawężników. Dodatkowo do odnowy przeznaczono powłoki malarskie elementów małej architektury: kwietników i koszy na odpady – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Niestety rozpoczęty już remont oznacza utrudnienia dla kierowców. Ul. Lubartowska została już zawężona do dwóch pasów ruchu. Jadąc od ul. Królewskiej kierowcy muszą korzystać z prawego pasa ruchu, zaś środkowy przejął rolę buspasa dla komunikacji miejskiej. Na czas realizowanych prac nieczynne są również miejsca parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania przy ul. Lubartowskiej.

Remont chodników ma potrwać do połowy września, jednak na czas Jarmarku Jagiellońskiego (20-22 sierpnia) wykonawca ma przerwać prace. Koszt inwestycji to 662 tys. zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE