Roboty drogowe

i

Autor: Jacek Werner /Radio ESKA

Duże zmiany organizacji ruchu na Krochmalnej w Lublinie

2021-08-10 9:47

Od wtorku kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość w okolicach budowanego dworca metropolitalnego. Zamknięta dla nich będzie ul. Krochmalna. Na odcinku od ronda do Sportowej będzie dopuszczony tylko ruch wahadłowy dla komunikacji miejskiej. To nie jedyne zmiany w tym miejscu.

Na Krochmalnej zaczęły się prace przy kanalizacji deszczowej.

- Dojazd do ul. Nadłącznej i Kawiej od strony ul. Cukrowniczej zostanie zapewniony poprzez nowo wykonany zjazd do serwisówki, na wysokości posesji Krochmalna 9a. Prace potrwają do końca sierpnia br. - precyzuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Dzień później, bo od środy 11 sierpnia zmiany obejmą też ul. Młyńską - będzie ona jednokierunkowa od ul. Dworcowej do ronda Sportowców.

- W związku z tym przystanek na ul. Młyńskiej (Rondo Sportowców) nie będzie funkcjonował. Linie komunikacji miejskiej jadące od strony ul. Krochmalnej nie będą wjeżdżały w ul. Młyńską. Żeby dostać się do dworca PKP należy wysiąść na przystanku na ul. Lubelskiego Lipca 80 (przystanek Arena Lublin) i przejść chodnikiem do ul. Dworcowej i dalej kierować się na plac Dworcowy. Istniejąca organizacja ruchu na ul. Pocztowej i ul. Dworcowej, poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, pozostaje bez zmian. Przypominamy, że w obszarze Dworca obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Utrzymany zostaje przystanek komunikacji miejskiej na ul. Pocztowej, dla pojazdów jadących w stronę ul. Krochmalnej oraz przystanek końcowy dla linii 30 i 34 na ul. Młyńskiej. W dalszym ciągu pozostanie zamknięta ul. Gazowa w obu kierunkach ruchu, z wyłączeniem dojazdu do posesji. Takie utrudnienia potrwają do 30 listopada br. W tym czasie drogowcy będą budować kanalizację deszczową i usuwać kolizje, a następnie odtworzą konstrukcję jezdni - dodaje Góźdź.

Budowa dworca metropolitalnego i przyległych ulic ma się zakończyć w grudniu 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE