Lublin: Chcą zamknąć telefony w klatkach

i

Autor: OM

Lublin: Chcą zamknąć telefony w klatkach

2022-10-18 15:57

W lubelskich restauracjach pojawią się specjalne "klatki" na telefony komórkowe. W naszym mieście rusza akcja "Inspiruje nas rozmowa". Ma ona zachęcać mieszkańców Lublina do odłożenia telefonu i wspólnego spędzenia czasu w trakcie posiłku.

- Nowe technologie są ważną częścią naszego życia, ale warto korzystać z nich rozważnie. Akcja „Inspiruje nas rozmowa” to doskonała okazja, żeby docenić zalety przebywania przy wspólnym stole z rodziną czy przyjaciółmi. Cieszę się, że po raz kolejny lubelska branża gastronomiczna jednoczy się i działa pod wspólnym hasłem, tym razem angażując się w ważny projekt społeczny - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Aktualnie Miasto Lublin jest na etapie pozyskiwania restauracji, które chciałyby wziąć udział w akcji "Inspiruje nas rozmowa".

- Na taką skalę tej akcji nikt jeszcze nie przeprowadzał - mówi Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin. - W tych lokalach klienci będą mogli korzystać z rabatu za to, że zapomną o telefonach. Zależy nam na tym, żeby zwrócić uwagę na pewien problem, który chyba wszyscy dostrzegamy i widzimy. To zjawisko nabiera już takiego rozpędu, że trudno jest znaleźć osoby, które nie korzystają z telefonu podczas pobytu w restauracji. Zawsze ktoś coś tam przegląda, czy dzwoni, czy pisze. Chcielibyśmy trochę to zmieniać, powracać do tej klasycznej formy spędzania tam czasu i rozmawiania ze sobą.

Specjalne schowki na telefony w pierwszych restauracjach mają pojawić się już w przyszłym tygodniu.

W dalszym ciągu lokale zainteresowane akcją mogą wziąć w niej udział. Wystarczy przesłać wypełnioną deklarację uczestnictwa na adres miejsceinspiracji@lublin.eu lub przynieść ją osobiście do Biura Rozwoju Turystyki przy il. Jezuickiej 1/3. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE