Lubelskie: Właściciel pola marihuany „pomógł” policji. Na polu zostawił paczkę ze swoimi danymi

2022-07-15 13:08

Tomaszowscy policjancie z pogranicznikami zlikwidowali dużą plantację marihuany. Z łatwością znaleźli właściciela drzewek. 25-latek zostawił na polu rozpakowaną paczkę ze swoimi danymi osobowymi.

Wizyta tomaszowskich kryminalnych i pograniczników na jednym z pól w gminie Ulhówek poprzedzona była informacją, że może tam rosnąć nielegalna uprawa. Faktycznie oczom mundurowych ukazała się dorodna uprawa blisko 40 krzaków konopi innych niż włókniste. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, niektóre miały ponad metr wysokości.

- Kiedy funkcjonariusze zabezpieczali plantację i rozpoczęli dociekania, kim jest właściciel pola, nagle pomiędzy krzakami znaleźli rozpakowaną przesyłkę z zamówioną siatką przeciw ptakom. Jak się okazało, na naklejonej na opakowaniu etykiecie widniały dane osobowe. Tym sposobem mundurowi nie mieli już większego problemu z dotarciem do właściciela plantacji – informuje sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Poradnik Zdrowie: Medyczna marihuana

25-latek był bardzo zaskoczony zatrzymaniem. Dodatkowo podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli kilka porcji dilerskich suszu marihuany.

Za posiadania i uprawę może mu teraz grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE