Straż

i

Autor: hak, Radio Eska

Na sygnale

Lubelskie. Śmiertelny pożar w Trzcińcu. Media: Ofiarą jest prawdopodobnie znany aktor

2023-03-26 14:33

Do śmiertelnego pożaru doszło w niedzielę rano w miejscowości Trzciniec (Lubelskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał w tym domu. Według lokalnych mediów ofiarą jest Piotr Wysocki, aktor związany przez lata z Teatrem Osterwy w Lublinie.

O śmiertelnym pożarze poinformowała asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Doszło do niego ok. godz. 8 w Trzcińcu w gminie Chodel.

- Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w skutek pożaru śmierć poniosła jedna osoba, która przebywała w środku. W tej chwili ustalamy jej tożsamość, ale przypuszczamy, że jest to 87-letni mężczyzna, który w tym domu sam zamieszkiwał - przekazała asp. szt. Żur dodając, że policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają obecnie szczegóły zdarzenia.

Według "Tygodnika Lokalnego. Wspólnota Opolska" w tym domu zamieszkiwał od kilkunastu lat aktor filmowy i teatralny Piotr Wysocki.

Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, z którym związany był przez lata Piotr Wysocki powiedziała, że wiadomość o śmierci aktora dotarła do nich również z doniesień medialnych.

- Piotr Wysocki związany był w Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w Widnokręgu, który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy – powiedziała rzeczniczka.

Wysocki zagrał także w filmach m.in. "Czterej Pancerni i Pies" "Kariera Nikodema Dyzmy", "Chopin. Pragnienie Miłości".

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegóły zdarzenia.

Uratowali siostry z pożaru dostali medale
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE