Śmiertelny wypadek. Pieszy zginął na miejscu

i

Autor: Lubelska policja/facebook.com

TRAGICZNY WYPADEK

Lubelskie. Śmiertelny wypadek na drodze krajowej. Pieszy zginął na miejscu

2023-03-25 9:16

Nie udało się uratować życia pieszego, który został potrącony przez samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna był ubrany na ciemno i nie miał na sobie elementów odblaskowych.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 19 na drodze krajowej nr 74 w Horyszowie. Jak przekazała PAP asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, wstępnie ustalono, że pieszy szedł środkiem jezdni od strony Zamościa w kierunku Miączyna. 

„Chwilę przed tragedią zauważyła go kierująca pojazdem marki Renault, która zatrzymała się i poprosiła mężczyznę, aby ten zszedł na pobocze” – opisuje policjantka.

Mężczyzna zastosował się do prośby kobiety. Niestety, kiedy był już blisko pobocza po lewej stronie jezdni, został potrącony przez jadącą z naprzeciwka 47-latkę, kierującą audi.

„Pomimo reanimacji mężczyzna niestety zmarł na miejscu”– poinformowała Krukowska-Bubiło.

Jak ustalono, 47-latka z audi nie zauważyła pieszego, bo był ubrany na ciemno. Do zdarzenia doszło na drodze poza terenem zabudowanym. Kierująca była trzeźwa. 

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Ciało 66-letniego mieszkańca gminy Miączyn zabezpieczono do badań sekcyjnych. Policjanci nie wykluczają, że pieszy w momencie zdarzenia mógł być pod wpływem alkoholu, ale przypuszczenie to potwierdzą dopiero badania jego krwi. 

Droga krajowa w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci kierowali ruch na drogę techniczną.

Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

Zobacz także: Wypadek na ul. Mełgiewskiej w Lublinie. 5-latka została zakleszczona we wraku pojazdu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE