Lubelskie: Potrącił pasażera i odjechał. Namówił żonę żeby wzięła winę na siebie

i

Autor: Lubelska Policja

Wideo

Lubelskie: Potrącił pasażera i odjechał. Namówił żonę żeby wzięła winę na siebie

2023-09-27 14:35

Policjanci ustalili mężczyznę, który w poniedziałek, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście i potrącił go. Sprawca namówił żonę na przyznanie się do spowodowania kolizji. 39-latek był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 19:00 na rondzie Jezuickim w Krasnymstawie. Kierujący samochodem marki Fiat nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście i potrącił go, w wyniku czego 18-letni cyklista trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawca potrącenia odjechał. Gdy mundurowi pojawili się na miejscu, zastali tam 36-letnią mieszkankę Krasnegostawu, która twierdziła, że to ona była sprawczynią tego zdarzenia.

Lubelskie. Jechała pod prąd na S19. Nagranie z kamer przeraża, o włos od śmierci

- W toku podjętych przez policjantów czynności okazało się, że chłopiec został potrącony przez męża kobiety, która się do tego przyznała. Kobieta kryła 39-latka, ponieważ ten był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu a w dodatku w ogóle nie posiada prawa jazdy – informuje st. sierż. Anna Chuszcza z krasnostawskiej policji.

Teraz 39-latek będzie tłumaczył się w sądzie. Grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz także: Serial "Matylda" w Lublinie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE