Lubelskie: Motocyklista wjechał w pieszego. Mężczyzna zmarł po kilku godzinach w szpitalu

2022-08-22 12:55
Lubelskie: Motocyklista wjechał w pieszego. Mężczyzna zmarł po kilku godzinach w szpitalu
Autor: Lubelska Policja

W Obroczy 58-latek przechodząc przez jezdnię został potrącony przez motocyklistę. Nieprzytomnego pieszego załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Niestety po kilku godzinach mężczyzna zmarł.

Do wypadku doszło w niedzielę kilka minut po godzinie 21:00 na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Obrocz.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy szedł lewą stroną jezdni w kierunku Zwierzyńca. Nagle zaczął przechodzić pod skosem na drugą stronę drogi. Wchodząc na jezdnię, nie zauważył jadącego, również w stronę Zwierzyńca, motocyklisty. Kierujący jednośladem nie zdążył zareagować i uderzył w pieszego. W miejscu, w którym mężczyzna przechodził przez jezdnię, nie było przejścia dla pieszych – asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.

Pieszy, 58-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, był nieprzytomny. Niestety kilka godzin później 58-latek zmarł.

Do szpitala trafił także kierujący motocyklem marki Yamaha 29-letni mieszkaniec gminy Jarosław. Po badaniach okazało się, że w wyniku zdarzenia doznał obrażeń, które nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

Lubelskie. Jazda rowerem po przejściu zakończona zderzeniem

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że motocyklista był trzeźwy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE