Lubelskie: Lider zespołu bronił obsługi lokalu, agresorzy rozbili mu czaszkę toporkiem!

2022-01-26 15:53
Lider zespołu przebywa obecnie w szpitalu
Autor: Canva / fot. Przemysław Gilewicz

Do niebezpiecznego pobicia z użyciem toporka doszło w miniony weekend w jednym z lokali w Chełmie. Jak podaje policja Chełmscy kryminalni zatrzymali już dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiedzialni są za pobicie 31-letniego lidera lokalnego zespołu. Dlaczego nastolatkowie rzucili się na mężczyznę i ile lat wiezienia im grozi dowiecie się z artykułu.

Stanął w obronie obsługi lokalu - został zaatakowany toporkiem

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (21-22 stycznia) w jednym z lokali w Chełmie. Z licznymi ranami głowy trafił Przemysław Gilewicz, lider zespołu disco polo Nokaut z Chełma, który stanął w obronie obsługi lokalu. Z relacji 31-latka wynika, że młodym mężczyznom nie spodobało się, że zwrócił im uwagę na niewłaściwe zachowanie. Według zeznań Gilewicza młodzi mężczyźni zachowywali sie bardzo agresywnie. Napluli w twarz chłopakowi z obsługi, ubliżali innym osobom i zaczęli demolować wyposażenie lokalu. Pomiędzy mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań i ostatecznie wywiązała się bójka. 31-letni lider zespołu został przez nich zaatakowany. Gdy jednego z agresorów sprowadził do parteru drugi uderzył go w tył głowy toporo-młotkiem. Napastnicy korzystając z zamieszania szybko opuścili lokal. Pokrzywdzonego z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala, najpierw w Chełmie, a potem w Zamościu. Mężczyzna przeszedł operację, ma pękniętą kość ciemieniową czaszki i złamany, zapadnięty oczodół.

Wczoraj policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców gminy Rejowiec Fabryczny w wieku 17 i 18 lat. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty pobicia. Starszy z nich odpowie za pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Młodzi mężczyźni zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE