Loty wracają, testy covidowe zostają [AUDIO]

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Lublin/Świdnik: Dobra widomość! Loty wracają, ale testy covidowe zostają [AUDIO]

2021-05-07 12:22

Coraz więcej przewoźników wznawia loty na polskich lotniskach. To dobry sygnał dla branży lotniczej. Tylko Port Lotniczy w Lublinie przywrócił w ostatnim czasie, m.in. kierunki z Gdańskiem, z Chorwacją czy najnowszy z Bułgarią.

W planach są kolejne destynacje. Przewoźnicy coraz chętniej współpracują z lotniskami, bo sytuacja pandemiczna wydaje się poprawiać. Mimo przyspieszonego programu szczepień i powolnego odmrażania gospodarki, pasażerów nadal obowiązują ścisłe środki bezpieczeństwa, m.in. testy antycovidowe czy odprawa elektroniczna.

- Konieczny jest test dla osób odlatujących i przylatujących. Można go wykonać na lotnisku. Przy wejściu do terminala badana jest temperatura - mówi nam Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Środki ostrożności obowiązują także na pokładzie samolotu. Podczas podróży zarówno pasażerowie, jak i załoga zobowiązani są do noszenia maseczek zasłaniających usta i nos przez cały rejs.

Należy jednak podkreślić, że większość samolotów wyposażona jest we filtry HEPA, odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97 proc. wirusów i bakterii. - Biorąc pod uwagę kontrole i zabezpieczenie, można uznać podróże samolotem za jedne z najbezpieczniejszych pod względem wirusologicznym - mówi Jankowski.

Loty ze Świdnika: Bułgaria, Chorwacja, Gdańsk

Lubelskie lotnisko, mimo pandemicznych kłopotów finansowych, wznawia kolejny kierunek. Już w czerwcu z Lubelszczyzny polecimy do Burgas w Bułgarii. - Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, w środy i w niedzielę. Lot inauguracyjny odbędzie się 13 czerwca - dodaje Jankowski.

W planach lubelskiego lotniska są jeszcze loty do Hiszpanii. Przypomnijmy, że w czerwcu wznowione będą także połączenia z chorwackim Splitem oraz z Gdańskiem.

Z lubelskiego lotniska polecimy obecnie też do Londynu, Oslo i do Warszawy.

- Pasażerów nadal obowiązują pandemiczne zasady - mówi nam Piotr Jankowski, rzecznik lubelskiego lotniska