Lepiej odśnież chodnik, bo możesz dostać mandat

2021-01-26 15:08 OM
Lepiej odśnież chodnik, bo możesz dostać mandat
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Alehandra13

Straż Miejska w Lublinie przypomina o obowiązku odśnieżania chodników. W ostatnim czasie, gdy Lublin zasypał śnieg strażnicy sprawdzali stan chodników w mieście.

Jak na razie nie było konieczne nakładanie mandatów, ponieważ po upomnieniach od Straży Miejskiej chodniki były odśnieżane.

- Strażnicy kontrolują stan czystości chodników - mówi Robert Gogola, rzecznik lubelskiej Straży Miejskiej. - W przypadku, gdy mamy zastrzeżenia co do stanu czystości i jakości uprzątnięcia chodnika reagujemy i przeprowadzamy rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za utrzymanie czystości na tym terenie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek w Lublinie wystąpiły bardzo intensywne opady śniegu.

- W tym czasie do Straży Miejskiej wpłynęło 11 zgłoszeń dotyczących nieuprzątniętych chodników i 14 zgłoszeń od mieszkańców dotyczących śniegu i śliskości na jezdni. W każdym z tych przypadków kontaktowaliśmy się i przekazywaliśmy sprawę do Zarządu Dróg i Mostów - dodaje Gogola.

Przypomnijmy: to właściciel, zarządca lub administrator nieruchomości ma obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który przylega bezpośrednio do posesji. Jeżeli tego nie zrobi może mu grozić mandat w wysokości 100 złotych.