KUL nie zapomina o studentach z zagranicy. Zachęca do wzięcia udziału w akcji Let’s talk!

2020-04-22 17:08
Let's tal!
Autor: StartupStockPhotos , pixabay

Uniwersytet Otwarty KUL wspólnie z Działem Współpracy z Zagranicą, Sekcją Obsługi Kandydatów i Studentów, a także z uczelnianym samorządem studentów zorganizował przed świętami wielkanocnymi akcję Let’s talk!. Inicjatywa polega na tym by łączyć i pośredniczyć w kontaktach między studentami polskimi i zagranicznymi.

— Chodziło nam o to, żeby studenci, którzy zostali w Polsce zwłaszcza w okresie świat wielkanocnych, nie zostali zupełnie sami, by mieli możliwość porozmawiania ze studentami polskimi. Tak naprawdę chodzi o łączenie osób chętnych ze strony polskiej i ze studentami międzynarodowymi, którzy przebywają obecnie w Lublinie i nie mogą wrócić do domu. Mimo, że inicjatywa początkowo była skierowana na przerwę świąteczną, to nadal studenci w ramach działań mogą się angażować w akcję. — mówi Anna Tarnowska-Waszak, dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL.

Uniwersytet Otwarty informuje, że wiele kontaktów, które zostały zapoczątkowane przed świętami nadal jest utrzymywanych.

— Chcemy tę inicjatywę nadal utrzymywać. Ciągle otrzymujemy zgłoszenia od osób z dwóch stron. Wielu studentów jest chętnych do skorzystania z tych możliwości. Studenci korzystają ze wszystkich kanałów komunikacyjnych. My staraliśmy się namówić studentów do tego, by korzystali przede wszystkim ze Skype i z takich nośników, dzięki którym można się zobaczyć. Część studentów zanim umawiała się na taką bezpośrednią rozmowę pisała do siebie maile. — dodaje Anna Tarnowska-Waszak.

Szczegóły jak wziąć udział w akcji dostępne są na stronie Uniwersytetu Otwartego KUL.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE