fałszywe konto p Żuka

i

Autor: pixabay.com

Ktoś podszywa się pod Krzysztofa Żuka w mediach społecznościowych. Prezydent ostrzega przed oszustami

2023-03-08 14:50

To samo zdjęcie, ten sam opis, a nazwa różni się tylko jednym znakiem specjalnym. W Interneie pojawił się profil ludząco podobny do tego, którym posługuje się prezydent Krzysztof Żuk.

Władze miasta ostrzegają, że to oszustwo, które może mieć na celu m.in. wyłudzenie danych.

O fałszywym koncie poinformował sam zainteresowany, czyli prawdziwy Krzysztof Żuk na swoim prawdziwym profilu na facebooku. Zamieścił tam screeny konta łudząco podobnego do swojego. Jak poinformował sygnałów o pojawiających się w ostatnim czasie kontach na portalach społecznościowych sygnowanych jego nazwiskiem jest nawet kilka. Ich twórcy , wzywających do udziału w różnego rodzaju akcjach, w tym zachęcających do wpłat środków na różne cele, czy usiłujacych wyłudzić wrażliwe informacje.

Jak zapewnia prezydent, nie tworzył w ostatnim czasie żadnych nowych kont w mediach społecznościowych, a wszystkie takie sytuacje zgłasza organom ścigania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE