Kiermasze, wydarzenia kulturalne i artystyczne mogą pomóc lubelskiemu hospicjum. Trwa akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum

i

Autor: źródło: www.hospicjum.lublin.pl

Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

Kiermasze, wydarzenia kulturalne i artystyczne mogą pomóc lubelskiemu hospicjum. Trwa akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum

2023-03-21 16:19

Najmłodsi z Lubelszczyzny mogą pomóc swoim umierającym rówieśnikom. Po trzech latach przerwy wraca akcja charytatywna Twój Dar Serca dla Hospicjum. Polega ona ma organizowaniu przez szkoły i uczniów różnych wydarzeń artystycznych, kulturalnych oraz kiermaszów, w trakcie których będą zbierane środki na wsparcie Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

- Te pieniądze są przeznaczane na potrzeby naszych podopiecznych. Po pierwsze zakup leków, po drugie zakup przeróżnych środków, materiałów opatrunkowych, naprawa sprzętu, wymiana sprzętu, pomoc socjalna - mówi ojciec Filip Buczyński, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. - Genialnym jest to, że to wsparcie dzieci i młodzieży innym dzieciom i młodzieży, czyli swoim rówieśnikom, ma tak wymierny efekt w wielu wymiarach: finansowym, podniesienia jakości życia pacjentów, a także wymiar edukacyjny.

W tym roku akcja odbywa się już po raz trzynasty. Mogą w nią się włączyć wszystkie szkoły z Lubelszczyzny. Do tej pory zgłosiło się około 60 szkół. Organizatorzy apelują o włączanie się do akcji.

- Wcześniej dosyć dużo szkół się włączało, 200-300 - mówi Agata Łaguna z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, koordynatorka akcji. - Mieliśmy co prawda trzyletnią przerwę z powodu pandemii, natomiast jestem rozczarowana takim udziałem szkół w akcji, taką jakby ignorancją tej fajnej inicjatywy, która powinna zjednoczyć młodzież, ale też nauczyć ich dbania o innych, też uświadamiać im na czym polega praca hospicjum, co to jest choroba, śmierć. To są takie tematy, których unikamy, ale one są ważne.

Szczegółowe informacje na temat akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum i tego jak się w nią włączyć znajdziecie na stronie internetowej Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, a także na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE