Jedna z dziesięciu najlepszych położnych w Polsce pracuje na Lubelszczyźnie. Dostała tytuł Anioła Rodzić po Ludzku

2022-12-14 11:16
Bogumiła Szabrańska
Autor: Fundacja Rodzić po Ludzku

Towarzyszą kobietom w trudnej, ale również często szczęśliwej podróży ich dziecka na świat. Ale podtrzymują na duchu również w najczarniejszych dla matki chwilach. Znamy najlepsze położne w Polsce, a jedna z nich pracuje w szpitalu w województwie lubelskim.

Tytuł Anioła Rodzić po Ludzku był przyznawany po raz trzeci przez Fundację Rodzić po Ludzku. W tym roku nagrodzona nim została Bogumiła Szabrańska, położna ze szpitala w Radzyniu Podlaskim. Pierwszego krzyku na porodówkach słucha od 39 lat.

Anioł kojarzy się z dobrem, delikatnością, cierpliwością, bezinteresownością. Jestem zaszczycona, że kobiety z którymi miałam przyjemność spotkać się czy to na sali porodowej czy na wizytach patronażowych w domu, dostrzegły we mnie takie cechy. Bardzo im za to dziękuję. Ta nagroda jest dla mnie bardzo cenna, ponieważ jest to jakby ukoronowanie mojej długoletniej pracy - przyznała.

Laudację dla Bogumiły Szabrańskiej wygłosiła Dorota Karkowska, członkini kapituły.

Mówią, że otacza pani swoje pacjentki opieką i zawsze je wspiera, słuchającą, zaangażowaną, a kiedy jest trudno i ciężko, jest pani postrzegana jako podtrzymująca na duchu swoje pacjentki i ich najbliższych. (...) Mieszkanki powiatu radzyńskiego, które rodziły pociechy pod pani opieką, nazwały panią aniołem. Jest pani postrzegana jako istota przyjazna, opiekunka kobiet. Dbająca o nie, wszelkimi siłami dążąc do zapewnienia im w trudnych warunkach szpitalnych poszanowania godności, dbająca o to, żeby poród był bezpieczny, szanująca intymność i inność każdej kobiety.

Poza Bogumiłą Szabrańską tytuł Anioła Rodzic po Ludzku otrzymały:

  • Małgorzata Firlej z Rzeszowa
  • Angelika Gruca z Gdańska
  • Karola Kardasz z Gdańska
  • Anna Pawłowska z Gniezna
  • Lucyna Mirzyńska z Krakowa
  • Marta Mszanowska z Poznania
  • Blanka Orciuch z Żyrardowa
  • Karolina Świętochowska z Warszawy
  • Agata Wojcieszczyk z Krakowa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE