Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem na lubelszczyźnie

2022-06-08 9:53

Rozpoczął się sezon letnich burz. Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami w województwie lubelskim wydał w środę (8 czerwca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami możliwy będzie grad. Od kiedy spodziewać się możemy silnych burz i gradu przeczytacie w artykule.

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w całym regionie

Ostrzeżenie przed burzami w województwie lubelskim wydał w środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według synoptyków burze przewidywane są od godz. 12 do północy. Miejscami możliwy będzie grad.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad" – poinformował IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem będzie obowiązywać we wszystkich powiatach województwa lubelskiego od godz. 12 w środę do północy. Synoptycy oszacowali prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!