Górki Czechowskie wrócą na wokandę

2022-12-13 15:37
Górki Czechowskie wrócą na wokandę
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/MiamiAccidentLawyer

Naczelny Sąd Administracyjny trzy tygodnie temu uwzględnił skargę lubelskiego ratusza i uchylił decyzję Sądu Administracyjnego. Chodzi o sprawę Górek Czechowskich. Teraz poznaliśmy uzasadnienie wyroku. Sprawa będzie ponownie rozpatrywana przez sąd.

- Wszystkie przedstawiane przez nas do tej pory argumenty, Naczelny Sąd Administracyjny uznał za zasadne potwierdzając, że Studium właściwie wyważa interes publiczny oraz prywatny, bo przypomnijmy, Górki Czechowskie są własnością prywatną. Na takim kompromisie zależało nam od samego początku. Sąd wskazał również na proceduralne uchybienie poprzedniej instancji (WSA). Dlatego jeszcze raz pragnę podkreślić, że w naszej ocenie, sporządzenie dokumentu Studium, przeprowadzono z należytą starannością, zgodnie z wszelkimi przepisami prawa w tym zakresie i w oparciu o wymagane dokumenty - mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Sprawa została przekazana do ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji. WSA w Lublinie, przy ponownym rozpatrzeniu sprawy, powinien uwzględnić wytyczne wskazane przez NSA.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE