Eryka śmiertelnie pobili rówieśnicy. W Zamościu odbył się Marsz Przeciwko Przemocy [ZDJECIA]

2023-03-03 21:34

Ta tragedia wstrząsnęła Zamościem. W biały dzień w centrum miasta 16-latek został zakatowany przez rówieśników. Osoby poruszone jego śmiercią przeszły w Marszu Przeciwko Przemocy.

„Marsz Przeciwko Przemocy” rozpoczął się na parkingu przy „Lunecie”, a następnie uczestnicy i uczestniczki przeszli do miejsca, w którym doszło do śmiertelnego pobicia 16-letniego chłopaka. W manifestacji wzięło udział ponad 200 osób, głównie młodzi ludzie.

Eryk był wspaniałym młodym człowiekiem. Energicznym, wesołym, pogodnym. Myślał o studiach – powiedziała na początku manifestacji Iwona Romanowska, mama Eryka. Dodała, że jej syn nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. Chciałabym, żeby ludzie, widząc, jak ktoś kogoś popycha, kopie, reagowali – stwierdziła.

Uczestnicy i uczestniczki manifestacji nieśli transparenty, m.in. z czerwonym napisem „Stop przemocy” i kartki z imieniem „Eryk” . Część wzięła ze sobą białe róże i znicze.

Chcemy zaprotestować przeciwko przemocy, ale także przeciwko temu, że nikt nie zareagował. To centrum miasta, w pobliżu jest przystanek autobusowy, podejrzewam, że było dużo ludzi i nikt nie zareagował - powiedział organizator manifestacji, kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Zamościu OHP Leszek Tabiszewski. Wyjaśnił, że o pomoc w organizacji marszu poprosiła go młodzież, która silnie przeżyła tragedię.

Opiekunka Rady Młodzieży w OSiW OHP w Zamościu Aleksandra Wiszniewska stwierdziła, że jej wychowankowie i wychowanki są w szoku.

Zastanawiają się, jak do tego doszło, czy mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Nie mogą tego zrozumieć, pogodzić się z tym, że stracili tak młodego kolegę – przyznała.

Śmiertelne pobicie 16-latka

Do tragedii doszło na ul. Piłsudskiego w Zamościu we wtorek (28 lutego) około godz. 16. Służby ratunkowe otrzymały wtedy zgłoszenie dotyczące pobicia nastolatka, który miał zostać zaczepiony przez grupę młodych osób, którzy następnie zbiegli z miejsca zdarzenia.

Pomimo przeprowadzonej reanimacji, 16-latek zmarł. W toku prowadzonych czynności policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku 16 i 17 lat, w tym jedną dziewczynę.

Tragiczny wypadek w gm. Zamość

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE