Dwa wypadki na przejściach w Lublinie. Policja apeluje o wzajemny szacunek pieszych i kierowców

2022-12-08 15:03
Policja
Autor: Radio ESKA/zdj. ilustracyjne

Jednego dnia na ulicach Lublina doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. Oba zdarzenia miały miejsce na przejściach. Wskutek tych zdarzeń dwie kobiety trafiły do szpitali. Policjanci apelują o ostrożność!

W środę na ulicach Lublina doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. W obu przypadkach zdarzenia miały miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Na ulicy Droga Męczenników Majdanka 34-latka została potrącona przez kierującą fiatem. Z kolei na ulicy Juranda kierujący volvo potrącił przechodzącą przez jezdnię 82-latkę.

W obu przypadkach konieczna była pomoc medyczna.

W świetle obowiązujących przepisów ruchu drogowego bezpieczeństwo pieszych jest mocno chronione.

- By faktycznie na ulicach mogło stać się bezpieczniej zarówno kierowcy, jak i piesi muszą zadbać o przestrzeganie obowiązujących zasad. Tylko wzajemny szacunek, odpowiedzialność oraz uwaga mogą doprowadzić do zmniejszenia liczby zdarzeń na przejściach dla pieszych – apeluje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

-Szczególnie piesi powinni pamiętać, że pomimo uprzywilejowanej pozycji na przejściu dla pieszych zawsze muszą upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Z kolei kierowy powinni wykazać się większą uwagą i odpowiednio zmniejszyć prędkość, w trakcie zbliżania się do przejścia dla pieszych – dodaje.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE