Dlaczego ogromny helikopter Black Hawk lata nad Lublinem? O co chodzi?

2021-05-27 10:27
Dlaczego policyjny Black Hawk lata nad Lublinem?
Autor: lubelska policja Dlaczego policyjny Black Hawk lata nad Lublinem?

Od 24 maja oczy Lublinian raz po raz spoglądają w górę ku niebu. To wszystko za sprawą latającego po naszym niebie ogromnego helikoptera policyjnego Black Hawk. Dlaczego policyjny helikopter tak często lata nad Lublinem? Wyjaśnienie znajdziecie poniżej.

W Lublinie trwa szkolenie kontrterrorystów. To wyspecjalizowana jednostka przeznaczona do udziału w akcjach o najwyższym stopniu ryzyka i zagrożenia bezpieczeństwa. Ich głównym zadaniem jest zwalczanie aktów terroryzmu oraz najcięższych kategorii przestępstw.

Przez najbliższe kilka dni Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji bierze udział w ćwiczeniach na terenie Lublina. Oprócz kontrterrorystów w szkoleniu taktyczno-wysokościowym z wykorzystaniem policyjnego Black Hawka biorą też udział ratownicy GOPR.

Celem szkolenia jest doskonalenie umiejętności z zakresu technik wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca oraz wypracowanie algorytmów postępowania. Ćwiczenia z wykorzystaniem policyjnego Black Hawka potrwają do czwartku (27.05). Przez ten czas na lubelskim niebie będziemy mogli obserwować ten ogromny policyjny helikopter. Nie ma się jednak czego obawiać, bo to tylko na potrzeby ćwiczeń.

Raport z anteny 26.05, godz.10

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE