Wybił szybę na komisariacie, bo chciał iść siedzieć

i

Autor: lubelska policja Wybił szybę na komisariacie, bo chciał iść siedzieć

Lublin: Wybił szybę na komisariacie, bo chciał trafić do więzienia. Udało mu się

2021-05-25 12:32

Zwykle staramy się unikać sytuacji, które mogłyby skończyć się aresztowaniem. Inaczej było w przypadku 29-latka z Lublina, który umyślnie przyszedł na komisariat i wybił szybę, bo jak później tłumaczył, chce iść "siedzieć". No cóż, jego "zachcianka" została spełniona.

Ok. 3:00 w nocy na 3. Komisariat Policji w Lublinie zgłosił się 29-letni mieszkaniec Lublina. W rozmowie z policjantami przyznał się, że rzucił kamieniem w jedną z szyb budynku, bo chce iść "siedzieć". Funkcjonariusze poważnie potraktowali zgłoszenie – sprawdzili m.in. trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że był on trzeźwy. W trakcie prowadzenia czynności okazało się, że 29-latek poszukiwany jest listem gończym przez warszawski sąd. Mężczyzna miał do odbycia karę trzech miesięcy więzienia za wcześniejsze przestępstwa. Na swoim koncie miał już oszustwa, kradzieże i włamania.

Do bogatej kartoteki zostaną teraz dopisane kolejne zarzuty związane z uszkodzeniem mienia. Po usłyszeniu zarzutów mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie obywał zaległą karę. Dodatkowo grozi mu też do 5 lat więzienia.

Raport z anteny 24.05, godz.10