Co z pediatrią szpitala przy al. Kraśnickiej. Rezydenci bez miejsc na staże? [AUDIO]

2021-02-01 17:59
Co z pediatrią szpitala przy al. Kraśnickiej?
Autor: Mateusz Kasiak zdj. archiwalne, WSS przy al. Kraśnickiej w Lublinie

Niepewny los pracowników szpitala wojewódzkiego w Lublinie. W placówkach w całym województwie trwa stopniowe odmrażanie łóżek covidowych. Zmian jednak na razie nie widać na oddziale pediatrii dziecięcej w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Pracownicy dyżurują na innych oddziałach, a rezydenci swoje specjalizacje muszą odbywać także poza szpitalem - alarmuje nas jedna z lekarek.

- Program realizujemy poprzez staże zewnętrzne w innych jednostkach lub na innych oddziałach. Odbywamy też kursy obowiązkowe objęte programem specjalizacji - mówi w rozmowie z nami rezydentka oddziału pediatrii.

- Jeśli oddział nie zostanie uruchomiony i straci akredytację, będziemy zmuszone do zmiany miejsca realizacji specjalizacji. To kłopotliwe, bo na naszym oddziale mamy sześcioro rezydentów - dodaje.

A w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, gdzie działa pediatria i rezydenci mogliby dokończyć specjalizacje, są natomiast tylko dwa dostępne miejsca.

Na razie staże zewnętrzne młodzi medycy odbywają m.in. na oddziale ratunkowym USD w Lublinie, w przychodni przy ul. Willowej czy na oddziale neonatologii w szpitalu przy al. Kraśnickiej.

Emocje studzi Piotr Matej, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej. - Cały czas mamy pediatryczne łóżka, ale nie w takiej liczbie, jak przed epidemią - mówi.

Jak nas zapewnia, ewentualne odmrożenie łóżek będzie zależało od przebiegu epidemii. - Proponuję personelowi, żeby zajął się pracą. Ma co robić. Jesteśmy w stałym kontakcie. Mówię otwarcie i obiektywnie, co się dzieje - komentuje dyr. Matej.

- Miałyśmy jedno zebranie w tej sprawie. Czekamy na kolejne informacje - dodaje rezydentka.

Pracę w trybie niezakaźnym przywrócono już na oddziałach neurologii i urologii. - Przyjdzie czas na odmrożenie pediatrii - deklaruje Matej. Na razie jednak nie wiadomo kiedy.

Ponowne uruchomienie oddziału utrudnia jego lokalizacja. Cały blok G wraz z pediatrią znajdują się w innym budynku. Między innymi z tego powodu zostały przekształcone na oddział covidowy. W systemie zakaźnym blok funkcjonuje od marca 2020 roku.

Boimy się, że oddział straci akredytację - alarmuje rezydentka WSS przy al. Kraśnickiej w Lublinie
- Stopniowo odmrażamy łóżka w szpitalu - mówi Piotr Matej, dyr. WSS przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Ruszyły szczepienia seniorów w Lublinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE