Nie tylko cebularz. W Lublinie odbyło się  XXV Święto Chleba

i

Autor: Mariusz Mucha / Super Express

QUIZ

Co wiesz o lubelskich produktach tradycyjnych? Ten quiz sprawdzi twoją wiedzę nie tylko o cebularzu

2023-11-26 16:14

Lista Produktów Tradycyjnych województwa lubelskiego jest naprawdę bogata! Można na niej znaleźć mnóstwo pysznych dań, wyrobów i napoi pochodzących właśnie z Lubelszczyzny. W tym quizie sprawdzimy, jak wiele o nich wiecie!

Lista Produktów Tradycyjnych województwa lubelskiego stanowi zbiór różnorodnych potraw, wyrobów i napoi, które w sposób szczególny wyróżniają nasz region. Obecnie znajduje się na niej około 250 kulinarnych perełek z Lubelszczyzny. Dodajmy przy tym, że wpisanie danego produktu na tę listę możliwe jest dopiero po spełnieniu przez niego określonych warunków, w tym m.in.: stosowania tradycyjnej metody jego produkcji przez co najmniej 25 lat. W lubelskim spisie znalazły się zarówno wyroby znane w całej Polsce (np. cebularz lubelski czy piróg biłgorajski), jak również produkty mniej kojarzone, ale równie wyjątkowe. W poniższym teście sprawdzimy, ile o nich wiecie!

Nie tylko cebularz. W Lublinie odbyło się XXV Święto Chleba

Quiz o lubelskich potrawach tradycyjnych. Jak dużo o nich wiesz?

W tym quizie znajdziecie 10 pytań dotyczących produktów, które od lat znajdują się na Liście Produktów Tradycyjnych województwa lubelskiego. Będą w nim poruszone zagadnienia związane nie tylko z najpopularniejszymi wyrobami z Lubelszczyzny, więc 10/10 zdobędą tylko prawdziwi kulinarni znawcy! Sprawdźcie, czy będziecie zaliczać się do tego grona!

Co wiesz o lubelskich produktach tradycyjnych?

Pytanie 1 z 10
Popiołek z Krupego to:

Zobacz także: XXV Lubelskie Święto Chleba przyciągnęło tłumy do skansenu!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE