chełm monopoly

i

Autor: Urząd Miasta Chełma

promocja miasta

Chełm będzie miał swoje Monopoly. Można wybrać najdroższe pole

2023-05-26 10:11

Co łączy Sydney, Berlin, Nowy Jork i Zieloną Górę? Każde z tych miast ma już swoją wersję Monopoly. Teraz do gry wchodzi też pierwsze miasto z Lubelszczyzny – Chełm. Jego mieszkańcy i mieszkanki mogą wybrać, co powinno znajdować się na najdroższym polu.

Monopoly to gra polegająca na obrocie nieruchomościami. Plansz jest wiele, ale zasady takie same: trzeba ją okrążyć, kupując i sprzedając jak najwięcej nieruchomości. Czasem, jak to w życiu, pojawia się niespodziewana konieczność uiszczenia absurdalnej opłaty, czasem pewnym krokiem trafia się do więzienia, a czasem zdziera się ze współgrających horrendalne czynsze za postój w pobliżu naszych domów i hoteli.

Właśnie kwestia dużych pieniędzy jest istotna w głosowaniu organizowanym przez chełmski ratusz na oficjalnym fanpage’u. Mieszkańcy i mieszkanki miasta mogą wybrać, który miejski adres będzie wart w grze najwięcej. Zaproponowano trzy:

  • Chełmskie Podziemia Kredowe
  • Osiedle Dyrekcja
  • Bazylikę NNMP

Głosowanie trwa do poniedziałku do godziny 7:35. Żeby wybrać swój typ, trzeba zareagować pod odpowiednim zdjęciem w poniższym poście.

Przypomnijmy, chełmskie Monopoly ma trafić do sprzedaży na przełomie jesieni i zimy tego roku. Będzie dostępna przez przynajmniej siedem lat, a rozprowadzaniem zajmie się MOSiR. 4 tys. egzemplarzy z pierwszego nakładu trafi do sklepów sieciówkowych, a 900 sztuk do lokalnych kanałów takich jak informacja turystyczna. Za wyprodukowanie gry ratusz zapłacił 100 tys. zł.

Zobacz zdjęcia: Najkrótsze nazwy miejscowości w woj. lubelskim

Aktorzy i Aktorki, którzy grają rocka!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE