Burze na Lubelszczyźnie. Ponad 30 interwencji po wczorajszych wichurach

2022-06-21 12:50
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva

Jak poinformował Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie. Z powodu burz, które w poniedziałek po południu przeszły przez region strażacy interweniowali 37 razy. Większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych gałęzi i drzew. Gdzie burze wyrządziły najwięcej zniszczeń dowiecie się z artykułu.

Wiele interwencji strażaków w związku z burzami

Trzydzieści siedem razy wyjeżdżali strażacy do usuwania skutków burz, które w poniedziałkowe popołudnie przeszły przez region. Większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych gałęzi i drzew.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie poinformował PAP, że z powodu burz, które w poniedziałek po południu przeszły przez region strażacy interweniowali 37 razy.

Większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych gałęzi i drzew (26 interwencji), w większości w powiatach lubartowskim, włodawski, parczewskim, puławskim, łęczyńskim, łukowskim i opolskim.

Strażacy zabezpieczali także uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych (6) w powiatach parczewskim (2), lubartowskim (2), lubelskim (1) i bialskim (1) oraz jeden uszkodzony dach na budynku gospodarczym w powiecie parczewskim.

Dyżurny przekazał, że strażacy byli także wzywani do usuwania skutków dwóch podtopień w powiatach parczewskim i bialskim oraz zerwanych linii energetycznych w powiatach lubartowskim i parczewskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek dla całego województwa lubelskiego ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, porywy wiatru do 100 km/h i grad.

Alert obowiązuje od godz. 14 w poniedziałek do godz. 3 we wtorek.

"Najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w godzinach wieczornych" - informował IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptycy ocenili na ok. 80 proc

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE