Burza

i

Autor: pixabay.com Burza

Burze na Lubelszczyźnie - możliwe opady gradu!

2022-07-02 13:45

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w sobotę, że po południu w zachodniej części województwa lubelskiego mogą wystąpić burze z porywami wiatru do 65 km/h i z gradem. Więcej na ten temat w artykule.

Burze mogą wystąpić w siedmiu powiatach i Lublinie

Jak podał w komunikacie IMGW, burze mogą występować w sobotę do godz. 14-15 w powiatach: biłgorajskim, janowskim, kraśnickim, lubelskim, opolskim, puławskim, ryckim i w Lublinie. „Ze względu na nasuwanie się strefy chmur frontowych burze nie będą długo aktywne, więc sumy opadów deszczu nie powinny przekroczyć 15 mm” - podał IMGW. Wskazano, że burze mogą wystąpić do godz. 15. W pozostałej części województwa obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW przed burzami z gradem, którym miejscami mogą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 17-18 w sobotę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Szykuje się ochłodzenie

W sobotę IMGW poinformował, że w regionie notuje się temperaturę powietrza od 26 st. C do 29 st. C, która w ciągu dnia miejscami wzrośnie do 30 st. C, 31 st. C. „Po południu, w wyniku rozwoju burz, a następnie przejścia chłodnego frontu atmosferycznego temperatura zacznie spadać” – podano w komunikacie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

UkrAlina 29.06 - Volodia Melymuka