Białorusini mają szansę studiować za darmo na UMCS. To dzięki wsparciu uczelni

2020-09-01 12:26
Białorusini mają szansę studiować za darmo na UMCS. To dzięki wsparciu uczelni
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Pexels

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej wspiera studentów z Białorusi. Uczelnia przygotowała 10 bezpłatnych miejsc na studiach drugiego stopnia dla białoruskich studentów. A wszystko to w ramach specjalnej edycji programu "Talenty na UMCS".

- To wyraz wsparcia i solidarności ze społeczeństwem białoruskim - mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. - Program ten jest skierowany do studentów i kandydatów na studia z Białorusi, którzy posiadają tytuł licencjata i którzy z przyczyn związanych z aktualnie panującą sytuacją zostali, np. pozbawieni możliwości kształcenia na studiach drugiego stopnia lub po porostu zostali skreśleni z listy studentów.

W zależności od kierunku studiów koszt studiów na UMCS dla obcokrajowców to ok. 1,5-2 tysiące euro za rok.

Rekrutacja trwa do wyczerpania limitu miejsc lub do 25 września. Studenci z Białorusi zgłaszać się mogą mailowo, na adres rekrutacja.by@umcs.pl. Muszą opisać przyczyny pozbawienia ich możliwości dalszej kontynuacji kształcenia, a także wskazać kierunek studiów.

Pluszaki dla podopiecznych oddziału onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE