Będzie wielkie burzenie! Ul. Staszica w Lublinie już nigdy nie będzie taka sama

2022-10-09 15:17

Krajobraz ul. Staszica w Lublinie wkrótce zmieni się nie do poznania. Już za kilka dni z powierzchni ziemi zniknie część budynków należących do SPSK 1 w Lublinie. W związku z planowanym wyburzaniem obiektów, ograniczone zostaną odwiedziny pacjentów, a na kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Trwa ostatni etap przebudowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie. W przyszłym tygodniu zaplanowane jest wyburzanie budynków znajdujących się bezpośrednio przy ul. Staszica 16, które należą do placówki.

W związku z planowanymi pracami, od 10 do 13 października na tej ulicy wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Ze zmianami będą się musiały zapoznać także osoby, których bliscy przebywają obecnie w kompleksie tutejszego szpitala – na czas planowanych robót ograniczona zostanie bowiem możliwość odwiedzin pacjentów.

Duże utrudnienia w połowie miesiąca

Z kolei 14 i 15 października, również w związku z prowadzonymi pracami, nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ul. Staszica 16 oraz brak możliwości przejścia wzdłuż nowego budynku do starego kompleksu. Wjazd do Izby Przyjęć znajdującej się przy ul. Staszica 11 będzie w tych dniach możliwy jedynie od strony ul. Radziwiłłowskiej (jak dotychczas w dni robocze, czyli 14.10. do godz.15 – przyjęcia planowe i ustalone przyjęcia karetek).

14-15 października niedostępne będą ponadto następujące części SPSK 1:

  • Izby Przyjęć: Ogólna, Kliniki Chorób Zakaźnych i Ginekologiczno-Położnicza,
  • Zakład Endoskopii (w zakresie pacjentów ambulatoryjnych),
  • Poradnia Hepatologiczna.

W tych dniach całkowicie odwołane zostaną również odwiedziny u pacjentów przebywających we wszystkich jednostkach szpitala przy ul. Staszica 16.

Harmonogram wprowadzania czasowej organizacji ruchu na ul. Staszica:

  • od 10 października (poniedziałek) od godz. 6 – zamknięcie jednego pasa ul. Staszica oraz chodnika;
  • od 14 października (piątek) od godz. 6 – zamknięcie całej szerokości ul. Staszica oraz chodnika;
  • od 15 października (sobota) od godz. 23.30 – zamknięcie chodnika i części szerokości jednego pasa ruchu.

Jak podaje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza, powrót do dotychczasowej organizacji ruchu planowany jest 28 listopada. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE