Ambasador Wschodu poszukiwany

i

Autor: Ambasador Wschodu, zdjęcie organizatora Laureaci i kapituła 9. edycji Ambasadora Wschodu

kultura

Ambasador poszukiwany. Można zgłaszać nominacje w konkursie Ambasador Wschodu 2023

2023-09-11 14:29

Już po raz 10. zostanie rozstrzygnięty konkurs Ambasador Wschodu. Ponownie kandydatów zgłaszać mogą wszyscy chętni. Organizatorzy na propozycje czekają do 13 września.

Zgłoszeń można dokonywać w czterech kategoriach: samorządność, przedsiębiorczość, turystyka i projekt tylko do 13 września za pomocą formularza.

– Będziemy wdzięczni za wasze głosy, bo to dzięki wam poszerza się horyzont tego konkursu, a potem także kapituła osób, które oceniają kolejne projekty – mówi nam Izabela Sałamacha z biura prasowego konkursu.

Swoje nominacje przyzna bowiem także rada konkursu złożona z poprzednich laureatów. Nominowanych poznamy 2 października, a laureatów 18 listopada w czasie uroczystej gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Swoją nagrodę przyznają także przedstawiciele mediów.

Ambasadorem Polski Wschodniej może być osoba, podmiot lub instytucja ze Polski Wschodniej oraz jej pogranicza w sposób wyjątkowy i godny reprezentujący potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny tego obszaru.

W konkursie mamy duże projekty, znane także ogólnopolsko, ale także odkrycia i wyjątkowe inicjatywy lokalne – mówi Sałamacha.

Ostrygi na lubelskim Rynku, czyli Europejski Festiwal Smaku zaprasza do Lublina

W ubiegłym roku tytuł Ambasadora Wschodu otrzymało siedmiu laureatów w dziedzinach: turystyka, przedsiębiorczość, projekt, samorządność, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka oraz marka. Ponadto przyznano tytuł honorowy, wyróżnienie oraz nagrodę specjalną.

Najwięcej laureatów pochodziło lub było związanych z woj. podlaskim i podkarpackim. Konkurs o tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań osób, instytucji, podmiotów i samorządów działających na terenie Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Początki nagrody sięgają 2013 roku.

Regulamin konkursu dostępny na ambasadorwschodu.pl

LUBELSKIE ŚWIĘTO CHLEBA. ZOBACZ ZDJĘCIA: