Aktywne Pokolenie - projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego

i

Autor: materiały prasowe "Aktywne Pokolenie" - projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego

"Aktywne Pokolenie" w Lublinie. Zajęcia dla uczniów i studentów

2021-03-31 14:33

217 uczniów i studentów wzięło udział w treningach w ramach projektu "Aktywne Pokolenie" realizowanego z VI edycji Budżetu Obywatelskiego, który trwał od lutego do grudnia 2020 roku. Biorąc pod uwagę pandemiczny charakter poprzedniego roku, każda aktywność fizyczna była na wagę złota.

Ilość osób, które zgłosiły się na zajęcia w ramach projektu „Aktywne Pokolenie” pokazuje, że zajęcia sportowe cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Aktywność fizyczna jest ważnym aspektem w życiu młodych ludzi, dlatego dziękujemy pomysłodawcom za tę inicjatywę, której efektem jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców Lublina, poprawa ich kondycji i kształtowanie dobrych nawyków – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Projekt "Aktywne Pokolenie" skierowany był do uczniów i studentów mieszkających w Lublinie. To całkowicie bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne, które udało się zaplanować i zorganizować mimo pandemii COVID-19 i lockdownów. Zajęcia odbywały się od połowy lutego do końca czerwca oraz od początku września do końca grudnia 2020 roku.

W ramach projektu na uczestników między 15 a 26 rokiem życia czekały treningi cardio/fitness, z treningów na ergometrze wioślarskim korzystali uczniowie w wieku 10-19 lat, a dzieci w wieku 10-14 lat próbowały swoich sił na ściance do wspinaczki sportowej. Stronę służącą zapisom na zajęcia dziennie odwiedzało około 400 użytkowników, generując po 1500 wyświetleń. Zorganizowano ponad 310 jednostek zajęć (45 minut każda), w których wzięło udział 217 młodych osób.

Młodzi mieszkańcy Lublina od lat pokazują, że są zainteresowani uczestnictwem w różnych formach aktywności fizycznej i licznie biorą udział w dodatkowych zajęciach sportowych. Dzięki projektowi „Aktywne Pokolenie” mogli zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną, co jest ważne szczególnie w trudnym czasie trwającej pandemii – mówi autor projektu Piotr Rejmer.

Informacja prasowa

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?