Zamiast na leżakach będzie w autach. Do Łomży może wjechać plenerowe kino samochodowe

2020-05-25 10:11 mżet
kino samochodowe
Autor: pixabay.com

Koronawirus pokrzyżował plany wielu imprezowiczom - w tym roku nie odbędą się flagowe łomżyńskie plenery. O "Gościńcu. Zasmakuj w Łomży", czy wielkiej urodzinowej fieście "Dni Łomży" można na razie tylko pomarzyć. Ratusz przygotowuje Łomżanom coś na otarcie łez - letnie kino samochodowe.

To byłaby pierwsza taka inicjatywa w Łomży. Po ogromnym sukcesie letniego kina plenerowego władze Łomży zdecydowały się na kontynuację tego wakacyjnego trendu, ale w zmienionej formie.

Koronawirus, który wymusza na organizatorach wszelkich wydarzeń dostosowanie się do rygorów sanitarnych, "odkurzył" popularne w USA w latach 30. ubiegłego stulecia kino samochodowe. Pierwszy samochodowy seans w historii świata miał miejsce 6 czerwca 1933 w Camden w stanie New Jersey, a w Łomży mobilne kino plenerowe zadebiutowałoby 4 lipca. Wszystko zależy od tego, czy władzom miasta uda się na czas znaleźć wykonawcę tej inwestycji- zaproszenie do składania ofert zostało już złożone.

Nie wiadomo jeszcze gdzie miałyby odbywać się seanse, ale plac musiałby być spory - na mniej więcej 50 samochodów. Miejsce i cały repertuar poznamy zaraz po wyłonieniu wykonawcy, a to ma nastąpić już na początku czerwca.