Łomża. Można odwiedzić Mobilne Muzeum Żołnierzy Wyklętych

i

Autor: mszzz

WYSTAWA

Łomża. Można odwiedzić Mobilne Muzeum Żołnierzy Wyklętych

2023-04-28 11:32

Dziś (28.04) do Łomży przyjechało Mobilne Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Przez dwie godziny będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Szczegóły w artykule.

Mobilne Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Łomży

Mieszkańcy Łomży i okolic mogą dziś wziąć udział w nietypowej lekcji historii. Na Starym Rynku w Łomży stanęło Mobilne Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Do 15:00 muzeum będą odwiedzać uczniowie łomżyńskich szkół, natomiast między 15:00 a 17:00 będzie ono dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Celem muzeum "na kółkach" jest przywrócenie pamięci o żołnierzach wyklętych, ludziach często zapomnianych lub celowo wymazanych z historii.

Naszemu projektowi przyświeca idea pokazywania postaci nie pierwszoplanowych, nie najważniejszych, nie przywódców, nie dowódców, a jednak postaci, których czyny i działania mogą być dla nas wzorem. Ale oczywiście nie chcemy, żeby historia się powtórzyła. Historia tych żołnierzy jest dramatyczna. Chcemy pokazywać ich życiorysy - powiedział nam Robert Sypek, szef projektu Mobilnego Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Co znajdziemy na wystawie?

W mobilnym muzeum można zobaczyć, jak wyglądały posterunki milicji obywatelskiej i jak odbywały się przesłuchania. W muzeum znajduje się też laserowa strzelnica i można będzie sprawdzić swoje umiejętności. Na miejscu chętni wykonają też żołnierskie czapki, które można będzie ze sobą zabrać.

Przed samym muzeum można też oglądać samochód militarny, który jest dodatkową atrakcją.

Mobilne Muzeum Żołnierzy Wyklętych dziś (28.04) między 15:00 a 17:00 będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE