Łomża kładzie nacisk na kształcenie zawodowe- nad Narwią rusza nowy edukacyjny projekt

2021-04-20 23:30
Kształcenie zawodowe szansą dla Łomży
Autor: UM w Łomży

​Łomża położy większy nacisk na kształcenie zawodowe - nasze miasto rusza ze sporym edukacyjnym projektem. Jego głównym celem jest poprawa jakości kształcenia zawodowego, co ma zapewnić młodym ludziom lepszy start w zawodową dorosłość.

2 400 000 zł- ta pokaźna suma to dofinansowanie nowego projektu edukacyjnego realizowanego przez  Łomżę. Tym razem miasto skupi się na kształceniu zawodowym w działaniu "Kształcenie zawodowe szansą na lepszy start w dorosłość”. Nazwa mówi sama za siebie: projekt ma za zadanie podniesienie kompetencji i umiejętności młodych ludzi, którzy chcą kształcić się w zawodach technicznych.

W trakcie trwania projektu aż 340 uczniów będzie mogło dokształcać się w zawodach takich jak, między innymi technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik informatyk, technik ekonomista, technik turystyki, technik logistyk, technik reklamy, czy technik handlowiec. Działania będą prowadzone w Mechaniaku, Ekonomiku, Wecie, Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Zaangażowani będą też lokalni przedsiębiorcy.

W trakcie trwania projektu uczniowie będą mogli nabyć nowe umiejętności, zdobyć nowe kwalifikacje, które zwiększą ich możliwości znalezienia pracy spełniającej oczekiwania zarówno w obszarze rozwoju osobistego jak i wysokości gratyfikacji finansowej. Ponadto bardzo ważnym elementem tego projektu jest zaangażowanie lokalnych przedsiębiorców i zakładów pracy w procesie nabywania przez uczniów umiejętności praktycznych poprzez organizację staży zawodowych u pracodawców - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Łomży.

Projekt ruszy 1 maja i potrwa do czerwca 2023 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE