Łomża kładzie nacisk na kształcenie zawodowe- nad Narwią rusza nowy edukacyjny projekt

2021-04-20 23:30 mżet
Kształcenie zawodowe szansą dla Łomży
Autor: UM w Łomży

​Łomża położy większy nacisk na kształcenie zawodowe - nasze miasto rusza ze sporym edukacyjnym projektem. Jego głównym celem jest poprawa jakości kształcenia zawodowego, co ma zapewnić młodym ludziom lepszy start w zawodową dorosłość.

2 400 000 zł- ta pokaźna suma to dofinansowanie nowego projektu edukacyjnego realizowanego przez  Łomżę. Tym razem miasto skupi się na kształceniu zawodowym w działaniu "Kształcenie zawodowe szansą na lepszy start w dorosłość”. Nazwa mówi sama za siebie: projekt ma za zadanie podniesienie kompetencji i umiejętności młodych ludzi, którzy chcą kształcić się w zawodach technicznych.

W trakcie trwania projektu aż 340 uczniów będzie mogło dokształcać się w zawodach takich jak, między innymi technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik informatyk, technik ekonomista, technik turystyki, technik logistyk, technik reklamy, czy technik handlowiec. Działania będą prowadzone w Mechaniaku, Ekonomiku, Wecie, Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Zaangażowani będą też lokalni przedsiębiorcy.

W trakcie trwania projektu uczniowie będą mogli nabyć nowe umiejętności, zdobyć nowe kwalifikacje, które zwiększą ich możliwości znalezienia pracy spełniającej oczekiwania zarówno w obszarze rozwoju osobistego jak i wysokości gratyfikacji finansowej. Ponadto bardzo ważnym elementem tego projektu jest zaangażowanie lokalnych przedsiębiorców i zakładów pracy w procesie nabywania przez uczniów umiejętności praktycznych poprzez organizację staży zawodowych u pracodawców - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Łomży.

Projekt ruszy 1 maja i potrwa do czerwca 2023 roku.