Oszuści w Łomzy

i

Autor: pixabay.com

Policja

Chciała odzyskać zaległe pieniądze- straciła tysiące

2023-05-10 13:26

51-latka z powiatu łomżyńskiego uwierzyła, że uśmiechnął się do niej los. Miała zyskać sporą kasę z wcześniejszych inwestycji w kryptowaluty. W rzeczywistości padła ofiarą oszustów i zamiast odebrać zaległe pieniądze, straciła ponad 65 tysięcy złotych.

Mieszkanka powiatu łomżyńskiego sądziła, że to jej szczęśliwy dzień, kiedy odezwała się do niej kobieta informując, że ma do odebrania pieniądze. Dodatkowy dochód miał pochodzić z wcześniejszych inwestycji  51- latki w kryptowaluty.

Jej historia zaczęła się rok wcześniej. Wtedy kobieta zarejestrowała się na stronie inwestującej w kryptowaluty. Jednak nigdy nie dokonywała tam żadnych operacji finansowych. Kiedy miesiąc temu skontaktowała się z nią osoba podająca się za przedstawiciela firmy finansowej uwierzyła, że na tym koncie zgromadziła 26 tysięcy złotych. Oszustka była tak bardzo przekonująca, że kobieta zgodziła się na wypłatę tych środków. Jednak aby zarobione pieniądze mogły wpłynąć na jej konto bankowe musiała dokonać transakcji na większe kwoty - przekazuje łomżyńska policja.

Kobieta wykonywała wszystkie polecenia oszustki. O tym, że padła ofiarą oszustwa dowiedziała się, gdy kontakt z "doradczynią" kompletnie się urwał.

Po raz kolejny funkcjonariusze z KMP w Łomży apelują o rozsądek podczas podejmowania decyzji finansowych, również online.

Cyberprzestępcy inaczej oszuści internetowi podobnie jak w realnym życiu wykorzystują nieuwagę, pośpiech, niewiedzę oraz naiwność ludzką. Internet tak jak każde inne miejsce nie powinien zwalniać z czujności i zachowania zdrowego rozsądku - dodają łomżyńscy mundurowi.

W przypadkach, gdy doszło do oszustwa należy jak najszybciej skontaktować się z policją.

Nigeryjscy oszuści wyłudzali od zauroczonych Polek pieniądze. Kobiety straciły 420 tysięcy złotych

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE