żabka sklep szyld

i

Autor: Marcin Wziontek / SUPER EXPRSS

Handel

Zakupy w Żabce bez wychodzenia z samochodu? Już wkrótce ma powstać pierwsza Żabka Drive

2023-10-16 15:30

Żabka Drive to nowy koncept, nad którym pracuje sieć popularnych sklepów. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będziemy mogli zrobić zakupy w Żabce bez wychodzenia z samochodu. Pierwsza Żabka Drive ma zostać uruchomiona w Zduńskiej Woli pod Łodzią. Niewykluczone, że „samochodowe” Żabki pojawią się też przy autostradach.

Zakupy w Żabce bez wychodzenia z samochodu?

Żabka to największa pod względem liczby sklepów sieć handlowa w Polsce. W całym kraju działa już 8860 Żabek. Do tradycyjnych sklepów stacjonarnych być może wkrótce dołączą też Żabki Drive, czyli sklepy w formule drive dedykowane osobom podróżującym samochodem. Z ustaleń portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że prace nad nowym konceptem są już bardzo zaawansowane.

Doniesienia o pracach nad sklepem w formacie drive, gdzie podróżni mogliby szybko kupić np. kawę lub hot doga bądź zrobić szybkie zakupy potwierdziło biuro prasowe sieci Żabka, zastrzegając jednak, że jest jeszcze za wcześnie na ujawnienie szczegółów projektu. Z przekazanych przez sieć informacji wynika, że pierwsza Żabka Drive ma zostać otwarta „w ciągu kilku najbliższych miesięcy”. Prace nad pierwszym sklepem w formule drive są jednak na tyle zaawansowane, że być może nastąpi to jeszcze w tym roku.

Pierwsza Żabka Drive powstaje pod Łodzią

Pierwsza Żabka Drive ma zostać otwarta w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) - wynika z ustaleń portalu wiadomoscihandlowe.pl. Nowy sklep powstaje przy ruchliwej drodze z Łodzi do Sieradza, w pobliżu Hotelu Pod Słońcem. Budynek jest już prawie gotowy, a jego usytuowanie pozwala przypuszczać, że kierowcy będą podjeżdżać pod okienko, gdzie odbiorą zamówienie, a następnie odjadą spod sklepu bez zawracania. Na szczegóły dotyczące funkcjonowania Żabek Drive musimy jednak zaczekać do czasu wydania oficjalnego komunikatu przez sieć Żabka. Na chwilę obecną nie wiadomo też, jak bardzo będzie się różnił asortyment dostępny w sklepach w formule drive od tego w Żabkach stacjonarnych.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, trwają przygotowania do otwarcia kolejnych sklepów Żabka Drive w kilku innych lokalizacjach. Niewykluczone, że Żabki w formule drive pojawią się w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach, stanowiąc alternatywę dla funkcjonujących tam obecnie punktów fast food i sklepów na stacjach paliw.

W Żabce robot zrobi Ci hot-doga. To nie film, to rzeczywistość
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE