Flaga LGBT

i

Autor: Pixabay Flaga LGBT

Zakaz informowania o LGBT i zmianach płci. Rosja wprowadza nowe zasady

2022-10-28 11:38

Rosja idzie o krok dalej w dyskryminacji osób LGBT. 27 października Duma Państwowa przyjęła w pierwszym czytaniu ustawę o zakazie promocji LGBT i treści zachęcających do zmiany płci wśród nastolatków. Dla wzmocnienia propagandowego przekazu dodano także zakaz promowania pedofilii.

Rosyjska Duma Państwowa zaostrza przepisy dotyczące LGBT

W czwartek 27 października Rosyjska Duma Państwowa wykonała kolejny krok ku gnębieniu obywateli LGBT. Niższa izba parlamentu Federacji Rosyjskiej dąży do zaostrzenia przepisów, które już wcześniej zakazywały propagowania niektórych treści wśród dzieci. Teraz zakazane ma być prezentowanie wszelkich informacji związanych z LGBT, a także treści zachęcających do zmiany płci wśród nastolatków.

Kary za promowanie LGBT w Rosji

Jak podkreśla rządowa agencja informacyjna TASS, przepisy będą zakazywały jakiegokolwiek promowania tematów związanych z LGBT, zmianą płci i pedofilią w prasie, książkach, telewizji, kinie, internecie czy reklamach, niezależnie od miejsca ich występowania. Każdy przypadek złamania nowych reguł ma skutkować wysoką grzywną do 5 mln rubli (około 386 tysięcy złotych), a cudzoziemcom uznanym za winnych wykroczeń grozi deportacja z Rosji.

Krytycy są zgodni- to dalsze próby zastraszania obywateli

Według krytyków jest to próba dalszego zastraszania i gnębienia mniejszości seksualnych w tym kraju.Dodatkowo, ich zdaniem rządzący chcą zabronić nie tylko mówienia o sobie lub demonstrowania uczuć, ale także całkowicie wymazać wszelkie wzmianki o ludziach LGBT, również w książkach, filmach czy mediach.

W październiku w Rosji ukarano aplikację TikTok karą 3 mln rubli (około 230 tysięcy złotych) za "promocję filmów z motywami LGBT", a rosyjski regulator medialny zwrócił się do wydawnictw o rozważenie wycofania ze sprzedaży wszystkich książek zawierających "propagandę LGBT".

Śnieżne małpy w łódzkim ZOO. Zamieszkały w szczególnym miejscu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE