Woolworth wchodzi do Polski

i

Autor: JM

Zakupy

Woolworth podbija Polskę. To konkurent Pepco. Kiedy otwarcie sklepu w Łodzi?

2023-09-01 15:27

W 2023 roku na polski rynek weszło kilka nowych marek. Firmą wyczekiwaną przez polskich konsumentów jest bardzo popularny w Niemczech Woolworth. Sieć jest określana mianem konkurenta Pepco. Pierwsze sklepy już działają, kiedy jednak otwarcie sklepu w Łodzi?

Na ten debiut polscy konsumenci czekali od dawna. Sieć Woolworth wkracza do Polski. Firma jest bardzo popularna w Niemczech, gdzie ma pół tysiąca sklepów.

Woolworth otwiera sklepy w Polsce

Woolworth w Polsce

- Rozwijamy się tak szybko, jak żaden inny dom towarowy w Niemczech. Rozpoczęliśmy działalność w 2010 r. od 158 domów towarowych - obecnie posiadamy ponad 500 sklepów w niemieckich śródmieściach, centrach handlowych i sklepach specjalistycznych. Teraz planujemy wystartować także w Polsce - ogłaszał Woolworth na swojej stronie internetowej.

W sklepach tej sieci będzie można kupić tekstylia dla całej rodziny, sprzęt elektroniczny, artykuły do wyposażenia domu i dekoracje oraz zabawki. Woolworth szybko został okrzyknięty konkurentem Pepco.

Niemiecka sieć planuje w ciągu roku otworzyć ponad 20 sklepów. Znane są już pierwsze lokalizacje. Jak podaje portal money.pl, sklepy zostaną otwarte w Łodzi, KrakowieWarszawie i w Poznaniu.

Woolworth Galeria Łódzka. Kiedy otwarcie?

Sieć podała terminy otwarcia części nowych sklepów.

  • otwarcie Woolworth w Krakowie miało miejsce 8 maja (Atut Galicyjska, ul. Galicyjska 18),
  • otwarcie Woolworth w Poznaniu - 12 maja (ul. Aleje Solidarności 47),
  • otwarcie Woolworth w Warszawie - 26 maja (ul. Połczyńska 4)

Woolworth w Łodzi ma znajdować się w Galerii Łódzkiej, zaś planowany termin otwarcia to 1 września 2023

Docelowo w Polsce ma być nawet 400 domów towarowych tej marki.

Nowy sklep społeczny w Łodzi